RockIt Sports

Divisions/Teams


2021-2022 ROCKIT WINTER BASKETBALL LEAGUE DIVISIONS/TEAMS

MITE (COED):

Bulls

Tuckahoe Tropics

Riptide

Saints31

Gladiators

Coywolves

The Spiders

Tuckahoe Thunder

Tuckahoe Tigers

Morris Mite

3D Rangers

Team McKetta Kastelberg

Coghill Mite

Team Minor

 

ROOKIE BOYS:

10U Athey

11U Bultje

Thunder

Diamond Slammers

ProSkills 4th Boys

ProSkills 5th Boys

West End Wildcats

Neon Demons

29ers

Red Bulls

Billy Goats

Junk Yard Dogs

Ballers

Team DeWitt

Saints29

Morris Rookie

Vaughn Rookie

Grinders

Runnin' Rebels

Titan Strong

Warriors-Sanborn

Dragons

Team Tuckahoe

Richmond Raptors

Tuckahoe Bad Boys

Phillip Rookie

Ignite

Richmond Rams

 

ROOKIE GIRLS:

2030 Willis

2030 Custis

2029 Gordon

Glen Allen Gunners

Tuckahoe Tornadoes

Warriors Miller

Lady Spiders

Neff Rookie Girls

Team Witthoefft

 

JUNIOR BOYS:

12U Athey

12U Bultje/Murrer

12U Johnson

Glen Allen Hawks

The Frye Guys

Benchwarmers

Pit Vipers

ProSkills 6th

New Kent 6th

Local Legends

Hack a Shaq

Bulldogs

Crimson Wave

Renegades

Bratton Junior

Saints28

Wizards

Team Von Herbulis

Alexander Junior

Morris Junior

Yellow Jackets

Team Buckbee

Railsplitters

Gilliam Junior

Hanover Heat

Everything Basketball

Raiders

Team Richmond

Boykins Saints

 

MIDDLE SCHOOL GIRLS:

 

GROUP A

2029 McKeag

2028 Krines

2027/2028 Morris/Robinson

2027/2028 Phillip

St Catherines

Oden MS Girls

ProSkills 5th-6th

West Side Wildcats

Team Bostian Girls

 

GROUP B

Havoc 2026 Willis

Havoc 2026 Padrone

Havoc 2026 Hopkins

Havoc 2026 Hilton/Hedges

Havoc 2027 Morris

Hot Shots

ProSkills 7th-8th

 

SENIOR BOYS:

13U Bultje

13U Fischi

13U Johnson

14U Freshwater

ProSkills 7th

Hurricanes

Team Cobb

RVA Hoopsters

Mayhem

Vipers

Team Rumble

Alexander Senior

Wood Senior

RockItBoys

 

8TH/FRESHMAN BOYS:

13U Athey

14U Wright

Bratton Freshman

Atlee 9th

Team Butler

Dukes

14U Bultje/Murrer

ProSkills 8th

Team DeWitt 9th

Local Legends 2025

Aces